fbpx

Praktické rady pro bezpečné nocování v přírodě

Nocování v přírodě v České republice je krásný zážitek, ale může s sebou přinést i setkání s divokou zvěří a hmyzem. Pro zajímavý a bezpečný pobyt v přírodě je důležité vědět, jak se chránit. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a ukážeme, jak vám v této situaci může být nápomocný Hamavak.

1. Informujte se o místní fauně
Před výletem zjistěte, jaká zvěř se v dané oblasti vyskytuje. V Čechách se můžete setkat například s divokými prasaty, jeleny nebo liškami.
2. Vybírejte bezpečné místo
Kempujte na místech, která jsou méně náchylná k návštěvám divoké zvěře. Vyhněte se kempování blízko zdrojů vody, které mohou přitahovat zvířata.
3. Skladování jídla
Jídlo by mělo být uschováno v pevných nádobách a vzdáleno od místa, kde spíte. To pomáhá předejít lákání zvířat do vašeho tábora.
4. Používejte repelenty
Repelenty proti klíšťatům a komárům jsou nezbytné, zvláště v letních měsících. Můžete také použít síť proti hmyzu, pokud spíte v hamace.
5. Setkání se zvěří
Pokud dojde k setkání se zvěří, zůstaňte v klidu a pomalu se vzdalujte. Vyhněte se náhlým pohybům a hlasitému chování.
6. Noční světlo a hluk
Malé noční světlo nebo rádio může pomoci odradit zvěř od přiblížení k vašemu táboru.
7. Hamavak: Vaše Bezpečná Zóna v Přírodě
Hamavak, který kombinuje výhody hamaky a bivaku, je vynikající volbou pro spaní v bezpečí. Jeho výškové zavěšení nad zemí vás udrží mimo dosah většiny zvěře a hmyzu.
8. První Pomoc
Mějte po ruce sadu první pomoci pro případ kousnutí nebo štípnutí hmyzem.

Spaní v přírodě je nádherný zážitek, ale vyžaduje odpovědný přístup a přípravu. S těmito tipy a Hamavakem na vaší straně budete moci bezpečně užívat noční oblohy a klidu české přírody.

(0)